Den pěstounství - 13.10. 2018

Den pěstounství se uskuteční dne 13.10.2018 v Dolní oblasti Vítkovice pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální záležitosti Jiřího Navrátila, MBA. Začátek v 10.00 hodin, zažijete vystoupení dětí žijících v pěstounských rodinách, vystoupení Parkouru, budou zde oceněni pěstouni, kteří se nejen věnují dětem, ale rovněž své zkušenosti šíří dál.

Den pěstounství je oslavou pěstounů, kteří otevřeli svá srdce dětem, které nemohou vyrůstat v rodinách vlastních a také příležitostí nás ostatních přijít je podpořit v jejich úsilí při výchově dětí, které přijali “pod svá křídla“.

Tento den je rovněž příležitostí těch, kteří o pěstounství již slyšeli, ale dosud nenašli odvahu osobně se dostavit na oddělení sociálně-právní ochrany dětí, aby se o této problematice dověděli více. Sociální pracovnici v Ostravě mají za to, že v neformální atmosféře se informace o pěstounství lépe propojí, setkání s pěstouny a jejich dětmi může být právě tím prvním krůčkem, který přivede k náhradnímu rodičovství nové zájemce.

Den pěstounství je vhodnou možností jak příjemně strávit volný čas. Návštěvnici z řad veřejnosti, v den konání akce mohu využít 20% slevu na vstup do Velkého nebo Malého světa techniky, s podmínkou navštívit informační stánek kampaně Dejme dětem rodinu.

Den pěstounství - 13.10. 2018