Festival otevřených sklepů vás zve za vinaři do malovaného kraje

Nadace Partnerství Vás srdečně zve na 25. Festival otevřených sklepů, který se už tento víkend 27. a 28. dubna koná na Podluží. Své sklepy otevře 38 vinařů v Moravské Nové Vsi, Prušánkách, Moravském Žižkově, Hruškách a Mikulčicích. K degustaci nabídnou dohromady téměř 500 vzorků vín.

Region patří k východní části Slovácké vinařské podoblasti a je typický velkým počtem malých vinařů. Co chybí na velikosti vinic, dohání vinaři počtem odrůd. Návštěvníci tak mohou ochutnat široké spektrum vín od typických místních odrůd Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Frankovka a Svatovavřinecké až po raritní a méně známé odrůdy jako Viognier, Saphira či Noria. Chybět nemůžou ani Cabernet Moravia a Fratava vyšlechtěné Lubomírem Glosem, rodákem z Moravské Nové Vsi.
Po celou dobu festivalu mohou návštěvníci v rámci vstupenky využívat kyvadlovou autobusovou dopravu mezi festivalovými obcemi. Vinaři připravují bohatý doprovodný program, například komentované prohlídky sklepů a ochutnávky archivu. Atmosféru naladí cimbálové muziky. Chybět nebude ani dobré jídlo.
Veškeré informace o festivalu, seznam vinařů, vín k degustaci i podrobnosti k doprovodnému programu najdete na www.otevrenesklepy.cz.
Festival otevřených sklepů vás zve za vinaři do malovaného kraje