Komentované výšlapy na haldu Emu

Jaro se pomalu blíží a průvodci z OSTRAVAINFO si pro letošní rok opět připravili sérii komentovaných procházek pro veřejnost. V posledních letech se stalo tradicí, že průvodcovskou sezónu otevíraly oblíbené výšlapy na jeden z nejvyšších bodů města a jeden z jeho symbolů – haldu Emu. Nejinak tomu bude i tento víkend.

„Dva komentované výšlapy se konají v neděli 10. března v 9 a ve 14 hodin. Sraz zájemců je čtvrt hodiny před začátkem u brány Slezskoostravského hradu. Velkou novinkou je fakt, že vstupenky na naše procházky se od letoška dají pořídit pouze v předprodeji v ostravských infocentrech nebo online na našem webu,“ sděluje ředitel ostravských infocenter Mgr. Jiří Šimon. „V minulých sezónách jsme šli cestou nezávazných rezervací. Bohužel se ale stávalo, že na zdánlivě plně obsazené procházky se někteří návštěvníci nedostavili a zbytečně blokovali místa těm, kteří se zúčastnit skutečně chtěli, a na které se v rezervacích už nedostalo. Účast pak někdy byla i poloviční. Takhle věříme, že si vstupenky zakoupí opravdu jen skuteční zájemci.“

Návštěvníci se během výšlapu dozvědí o spoustě zajímavostí spjatými se Slezskou Ostravou. Řeč tak bude například o historii hradu, krvavé stávce na Dolu Trojice, místním rodákovi Zdeňku Jirotkovi nebo o slavných či méně slavných dobách Baníku Ostrava. Výšlapy budou ukončeny na vrcholu haldy Emy. Trasa je dlouhá necelé 3 kilometry. Znovu upozorňujeme všechny zájemce, že vstupenku na výšlapy nebude možné pořídit u průvodců na místě před procházkou, ale pouze v předprodeji online nebo v infocentrech. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti od 7 let, studenty, seniory a ZTP. Výšlapy mají omezenou kapacitu.

Program komentovaných procházek pro veřejnost 2019

10.3 Výšlap na haldu Emu
31.3. Obchodní domy
28.4. Přívoz
12.5. Ostravské hospody
26.5. Mariánské Hory
29.9. Židovská Ostrava
13.10 Vítkovice
3.11. Od Jubilejní po Jeremenko

Komentované výšlapy na haldu Emu