Mezinárodního setkání jízdních policií - 31.8. 2019

Městská policie Ostrava zve na již 22. ročník Mezinárodního setkání jízdních policií, které se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019 v ostravských Komenského sadech.

V sobotu 31. srpna 2019 se v ostravských Komenského sadech uskuteční již po dvaadvacáté Mezinárodní setkání jízdních policií. Akce, která je záštitou primátora statutárního města Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA, bude mít opět mezinárodní obsazení; kromě tuzemských se zde se svými čtyřnohými svěřenci představí zástupci jízdních policí také ze Slovenska, Polska, Německa a Maďarska. Městská policie Ostrava bude letos obhajovat zlaté medaile ve všech třech disciplínách, z celkových devíti medailových pozic jich v loňském roce získali hned sedm.

Jezdci se představí v celkem třech disciplínách. U první, tzv. cross parkuru, bude cílem dokončit trasu složenou z překážek v členitém terénu v co možná nejkratším čase. Při druhé soutěži, zrcadlovém skákání, se vždy dvojice jezdců utká mezi sebou na dvou identických parkurech. Poslední a zároveň nejtěžší bude speciální parkur pro služební koně.

Pro diváky bude rovněž připraven bohatý doprovodný program. Po slavnostním zahájení a nástupu jednotlivých jízdních policií proběhne ukázka čtyřspřeží starokladrubských koní. Své umění předvedou děti z judo klubu Městské policie Ostrava a o ukázku výcviku služebních psů se postarají zástupci kynologie Městské policie Ostrava.

Postaráno bylo také o nejmenší návštěvníky. K dispozici bude laserová střelnice, skákací hrad i kreslení a kvízy. Chybět nebude ani ukázka výstroje a výzbroje strážníků.

Vstup na akci je zdarma!

Jízda policie